piątek, 2 marca 2018

"Pragnienie" M.S Force


Uważaj, kiedy składasz obietnice, których nie zamierzasz dotrzymać. 


Tytuł: Pragnienie
Autor: M. S Force
Cykl: QuantumOpis: Natalie ma dwadzieścia trzy lata i ze wszystkich sił stara się odgrodzić od przeszłości. Kiedy była piętnastolatką, przeżyła tragedię i zawód.

Odsunęła się od najbliższych i z uporem tworzy nową siebie: pogodną nauczycielkę, która po studiach przyjechała do Nowego Jorku. Stroni od mężczyzn, chodzi na długie spacery z psem. I właśnie podczas spaceru spotyka przeznaczenie – Flynna Godfreya, największego gwiazdora filmowego… pogryzionego przez jej psa.

Od pierwszej chwili wiedzą, że to spotkanie zmieni wszystko. I od pierwszej chwili są świadomi, jak wiele ich różni. Ale namiętność przyciąga ku sobie skromną nauczycielkę i gwiazdora, w którego życiu jest tak wiele tajemnic. I prowadzi w świat gry zmysłów, jakiego ona sobie nie wyobraża…


Chcę ją mieć dla siebie. Nie obchodzi mnie, że może nie jestem dla niej nieodpowiednim facetem. Dla niej mogę stać się kimś innym. Jeśli to konieczne, stanę się tym kogo potrzebuje, żeby tylko została w moim życiu.

Ostatnio znalazłam o wiele więcej czasu niż zwykle i postanowiłam, że tak powiem „wrócić” do czytania. Potrzebowałam lekkiej lektury, którą miło się będzie czytać i da chwilę wytchnienia od codzienności. Mój wybór padł na „Pragnienie’ M.S Force, która stała na półce od dłuższego czasu.
Autorka przedstawia dwójkę ludzi z dwóch różnych światów, a także miłość, która rozkwita między nimi z dnia na dzień.  Pierwsze ich spotkanie nie jest kolorowe, poznają się w momencie kiedy to Flynn zostaje ugryziony przez psa Natalie. Od tego momentu wszystko się zaczyna.

Natalie jest dwudziestotrzyletnią nauczycielką klas trzecich w Nowym Jorku. W końcu zaczyna robić to co lubi, a nawet kocha, zapominając o sytuacji, która przydarzyła się jej osiem lat temu i o której próbuje zapomnieć. Zbudowała nową siebie, zbudowała mur żeby być daleko od mężczyzn. Jednak to się zmienia kiedy poznaje Flynna Godfreya przystojnego aktora Hollywood.

Flynn Godfrey nie szuka miłości, nie chce małżeństwa, po rozwodzie, gdzie jego żona go zdradziła. Poświęca się swojej pasji i nie zamierza tego zmieniać. Do momentu poznania Natalie, która wtargnęła do jego życia niespodziewanie. Jednak to on zaczął ją gonić, nie myśląc jak to może wywrócić jego życie do góry nogami.

Przez pierwsze parę stron byłam naprawdę ciekawa jaki będzie dalszy rozwój akcji, jednak po pięćdziesięciu stronach powoli zaczynało mnie nudzić. Nie przeczę w romansach schemat jest bardzo dużo razy powielany i żeby trafić na coś oryginalnego trzeba się naprawdę postarać. Jednak schemat Greya, a raczej jego preferencji powiela się za dużo razy. Oboje bohaterów ma tajemnicę, których nie chcą sobie zdradzić, jednak tak jak Natalie miała tą tajemnicę przez swoją przeszłość i miała swoje zasady to przy Flynnie o nich zapomniała. Co mnie zniesmaczyło do książki, nawet sam wzgląd na to, że oni znali się zaledwie tydzień. To jest niestety kolejna rzecz, która odrzuciła mnie znali się tydzień, a on zdradzał jej rzeczy, których nie powinien. Bohaterowie są tak sprzeczni ze sobą, a zarazem nie mają prawie osobowości tylko działają według mechanizmu. Tak jak niektóre dialogi między Flynnem, a Natalie były zbędne i ociekające płytkością. Co do fabuły jest ona na jakiś swój maleńki sposób ciekawa, ale tak jak napisałam wcześniej to powielający się schemat.

Czy gdybym mogła czy przeczytałabym ją kolejny raz?  Na pewno nie. Sięgnęła bym po coś lepszego. Jednak nie lubię zostawiać serii niedoczytanych, więc pewnie sięgnę po kolejną część.

9 komentarzy:

 1. Podziękuję tej książce... To zdecydowanie nie jest książka w moim stylu, a dodatkowo jest słaba, sugerując się twoim zdaniem :/

  Pozdrawiam,
  toukie z ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dość, że nie lubię romansów, to jeszcze takich, które do bólu powielają schematy! TU nawet sam opis fabuły wydaje się być mocno powtarzalny, więc nie będę żałować, że za nią nie chwycę :D.
  Przy okazji zapraszam do wypełnienia ankiety dla blogerów książkowych! Każda odpowiedź jest cenna, a ankieta ma mi pomóc w pracy dyplomowej. Bardzo bym prosiła o odpowiedź :).

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEMA4KFwdwDaoQ5oUZ6vCmbI2HvVOkM0Y0deGMNYAF9eyK4A/viewform?c=0&w=1

  Pozdrawiam
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ostatnio zrobiłam się taka, że jak seria mi się nie podoba to po prostu odpuszczam kontynuację i wcale nie żałuję. Chociaż kiedyś miałam podobnie jak ty, ale teraz jest za dużo dobrych książek, żeby marnować czas na te, które nas nie interesują ;) Tą konkretną dzisiaj odpuszczam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię takich ksiązek, które niby się czytało spoko, ale drugi raz bym po to nie sięgnęła... No nie, lepiej przeznaczyć czas na coś innego :)
  Pozdrawiam ciepło :)
  Kasia z niekulturalnie.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie sięgnę po tę serię. Ale mam podobnie jak Ty, że nie lubię zostawiać niedokończonych serii i książek i też zawsze sięgam po kolejne tomy :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń