czwartek, 3 listopada 2016

5 książek, których nie trawię


Dobry!
Od czasu do czasu będą pojawiać się luźniejsze posty takiego typu. Poza tym przepraszamy, że posty tak rzadko, ale szkoła i sami rozumiecie.
1. Seria After - Anna Todd
Serię tą prawie każdy zna, wielki bestseller. Moim własnym zdaniem bestseller to na pewno nie jest. Podziwiam autorkę za to jaką osiągnęła popularność, ale to seria książek, którą przeczytałam raz i więcej do niej nie wrócę.


2. Do utraty tchu. - Portia Da Costa
Miałam fazę na erotyki. Po tym już mi się odechciało przynajmniej na chwilę. Rozumiem, że erotyk to sceny erotyczne, a raczej ich wiele. Jednak nie w każdym rozdziale...


3. Zbrodnia i Kara-Fiodor Dostojewski
Jedna z lektur przez które nie mogłam przebrnąć i które prawie zanudziły mnie na śmierć.


4. Zamek z piasku - Magdalena Witkiewicz 
Naprawdę nie wiem dlaczego, ale "poleciałam" w tedy na ładną okładkę i totalnie mnie zanudziła ta książka. Przynajmniej mam przestrogę żeby nie patrzeć na okładki.


5. Komórka -  Stephen King
Pierwsza moja książka, którą przeczytałam  Stephana i jakoś nie za bardzo mnie powaliła na nogi i byłam bardzo zawiedziona. 13 komentarzy:

 1. Zbrodnia i kara to moje ulubiona lektura - ogólnie uwielbiam rosyjską literaturę. :D
  Pozdrawiam :)
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbrodnia i kara dopiero za drugim podejściem, kilka lat po zakończonej edukacji mnie zachwyciła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zaczęłam w liceum czytać Zbrodnię i karę, jak musiałam, ale nie dokończyłam, chociaż nie była najgorsza. Może kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie trawię serii After, nie czytałam, ale i tak wiem czego się po niej spodziewać na tyle, że raczej po nią nie sięgnę.
  Natomiast "Zbrodnia i kara" to jedna z lektur, które przeczytałam do końca. :)

  Pozdrawiam,
  Book Prisoner! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja After kocham, mimo jego tandetności :P
  Zgadzam się, co do Dostojewskiego. Moim zdaniem to psychol :D Zresztą on sam to poniekąd potwierdził. Uważał, że jeśli już ktoś myśli o zabójstwie to jest człowiekiem chorym a on napisał o tym książkę... :D
  http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie "After" powinno pozostać na Wattpadzie i nigdy nie zostać wydane :D Tessa i Hardin mnie tak irytowali, że na pewno nie sięgnę po tom drugi, a żałuję nawet czasu poświęconego pierwszemu.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zbrodnię i karę" uwielbiam - to zdecydowanie moja ulubiona lektura. Co do "After" to się zgadzam. Przez pierwszy tom jeszcze jakoś przebrnęłam i nie było tragicznie, ale kolejne to... jakieś nieporozumienie.
  Pozdrawiam cieplutko!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam z tej listy jedynie Zbrodnię i karę i mam raczej neutralny stosunek do tej lektury, za to zaczęłam kiedyś czytać Aftera, gdy jeszcze był fanficem i byłam przerażona niskim poziomem, więc na te wszystkie wiadomości o publikacji i sukcesach patrzę z małym niedowierzaniem.
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tej listy znam jedynie Dostojewskiego ;) i mimo, że na początku nieco się z nią męczyłam, później się przyzwyczaiłam i przeczytałam połowę ;) ale nie była aż tak najgorsza :D "Komórki" Kinga nie czytałam, ale on ma taki styl, że ciężko mi teraz przebrnąć przez jedną z jego książek ;)
  Pozdrawiam cieplutko :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Do utraty tchu irytowała mnie dość mocno...
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja czytałam tylko "Zbrodnie i karę" z Twojej listy, ale w sumie tak źle tego nie wspominam. A jeśli chodzi o Kinga to polecam Ci "Miasteczko Salem" fantastyczna książka! Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. After póki co jeszcze przede mną :D Choć na szczęście kupiłam jeden tom, dopiero potem się dowiedziałam, że to fanfik i to jeszcze ONE DIRECTION. Ja pieprze, jak ja nienawidzę boysbandów...
  Jestem zawiedziona Zbrodnią i karą, uwielbiam Dostojewskiego i a tę ksiązkę po prostu kocham <3
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń