niedziela, 18 września 2016

"Zaczekaj na mnie" J.Lynn


Ktokolwiek powiedział, że od przeszłości nie da się uciec, wiedział co mówi.

Tytuł: Zaczekaj na mnie
Autor: J.Lynn

Opis: Są rzeczy, na które warto czekać…
Dziewiętnastoletnia Avery Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college'u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie. Szuka spokoju i zapomnienia. Nie chce zwracać na siebie uwagi, chce się uczyć. Nie wyobraża sobie miłości.
Są rzeczy, których warto doświadczyć…
Ale Cameron, chodzący ideał, metr dziewięćdziesiąt o elektryzujących błękitnych oczach, budzi w niej uczucia, z których, jak myślała, na za-wsze ją obrabowano. Których najbardziej się boi…
Są rzeczy, których nie powinno się przemilczać…
Wtedy przeszłość powraca. Zaczynają się maile i telefony z pogróżkami...
Ale są rzeczy, o które warto walczyć…

Jesteś jak dzieciak trochę, wiesz? Pójdziesz ogolić nogi, wracasz cała we krwi. Cieszysz się jak widzisz balona. Wierzysz w miłość jak nikt inny i kochasz najmocniej na świecie. Przecież ty nie jesteś przystosowana do tego świata. Ciebie boli to, że ktoś krzywdzi, że ktoś umiera,że są wypadki, jest zło, ludzie są zawistni, dziwki są tanie.


Opinia: Na samym wstępie chce zaznaczyć, że chciałabym przeżyć jeszcze raz z nią przygodę. Przygodę o dwójce młodych ludzi. Aveny dziewczyna skrzywdzona przez los, która przeżyła drastyczne scenariusze dzieciństwa, odrzucona przez rodziców i zmuszona do milczenia. Mamy również Cama, który jest najprzystojniejszym studentem w kampusie, i który ze swoją cierpliwością zdobywa przyjaźń i miłość dziewczyny.
Książka ma dużo zabawnych tekstów, które poprawiają samopoczucie. Monologi w niej zawarte są śmieszne, realne i swobodne co daje wielki plus. Niestety jak w każdej powieści bywają i smutne momenty. Osobiście razem z główną bohaterką przeżywałam wszystko radość, szczęście, psychikę, nienawiść po prosty wszystko.
Historia wciąga od pierwszych zdań. Znajdujemy w niej wiele scen, które przyśpieszy szybszy bicie naszego serca i daje nam do myślenia.
Bohaterowie zmierzając się z przeciwieństwem losu i własnym lekom, którzy muszą w imię uczuciu się wszystkim wstawić. Książką o zrozumieniu, o próbie pogodzenia się z własną przeszłością i próbie nauczenia się przyszłości, o akceptowaniu trudności. Polecam, bo jest to książka, którą warto przeczytać,

- Jesteś porządnym facetem, Cam- Nie - ciężko wypuścił powietrze, a ja czułam na policzku ciepło jego oddechu - Jestem  tylko taki przy tobie 

16 komentarzy:

 1. Ale mi się podobają te cytaty! :)
  Jeśli uda mi się dorwać książkę, z miłą chęcią ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Zaczekaj na mnie" to książka, o której słyszałam wiele dobrego. Wypożyczyłam ja ostatnio z biblioteki i zamierzam ją przeczytać jeszcze w tym miesiącu. Są książki, o których od razu wiemy, że będą dobre. Ta jest właśnie jedną z nich ;)
  Pozdrawiam,
  NeedRead

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się dopiero tutaj zetknęłam pierwszy raz z tą ksiązką i powiem szczerze, że mnie bardzo zaintrygowała.
  Nominowałam Cię do LBA! Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Ci szczerze, że nawet nie wiem czy kiedyś zetknęłam się z tą książką czy nie. Pojęcia nie mam. Dlaczego? Przez okładkę. W ciągu 5 minut mogę Ci pokazać z 50 książek z identycznymi frontami i niestety przez to raczej trzymam się od nich z daleka ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie poznam bliżej tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale czeka już ona na swoją kolej na mojej półeczce. Wiele osób mi ją polecało, a ponieważ to jedna z moich ulubionych autorek, oczekuję naprawdę ciekawej historii.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja osobiście niezwykle długo broniłam się przed tego rodzaju książkami, jednak od momentu gdy trafiłam na Maybe Someday szukam czegoś podobnego: młodzi bohaterzy i po trudnych doświadczeniach życiowych. To mogłoby być dobre ;)
  Pozdrawiam i zapraszam na swojego nowego bloga

  http://na-planecie-malego-ksiecia.blogspot.com/

  Dodaję do obserwowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi ciekawie ;)
  justboooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka i opis totalnie mnie zniechęcają, ale te cytaty, które wybrałaś są naprawdę ciekawe i to one zachęcają do lektury. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce. Twoja recenzja zachęciła mnie do jej przeczytania ;)
  Pozdrawiam
  http://momentofdreamsheart.blogspot.com/2016/09/49-ankieta.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja również o tej książce nie słyszałam, a wydaje się być naprawdę intrygująca :) Jak na nią trafię - chętnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lektura tej książki przede mną, czeka na półce na swoją kolej. Dzięki tej recenzji wiem, że prędzej czy później po nią sięgnę. :)

  Pozdrawiam,
  BookPrisoner :)

  OdpowiedzUsuń