środa, 17 stycznia 2018

"Miasto szkła" Cassandra ClarkeMogłaby zamknąć oczy, udawać, że wszystko jest w porządku. Wiedziała jednak, że nie da się żyć z zamkniętymi oczami.

Tytuł: Miasto szkła
Autor: Cassandra Clarke
Cykl: Dary Anioła
Seria: Ze świata nocnych łowców

Opis:  Pośród chaosu wojny Nocni Łowcy muszą zdecydować się na walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych… albo przeciwko nim. Tymczasem Jace i Clary też muszą podjąć ważne decyzje. Czy mogą pozwolić sobie na zakazaną miłość?

Kocham cię. Będę cię kochał do dnia, w którym umrę. A jeśli po tym jest jakieś życie, to wtedy też będę cię kochał.

Opinia: Oczywiście jak pierwsza to i druga i nareszcie recenzja trzeciej części „Darów Anioła” A jaka ona będzie? Przekonajcie się dalej czytając moje wypociny.
Troszeczkę zacznę inaczej ta recenzje niż wcześniejsze.
Oczywiście głównymi bohaterami są Clary i Jace. Clary jest bardzo pozytywną podstacją w książce. Odważna, czasami również lekkomyślna, ale za razem mądra. Jace to typ buntownika kryjący się w skorupce jajka gdzie w środku jest strasznie uczuciowym i romantycznym chłopakiem. Oczywiście jak nie kochać jego żartów. Przede wszystkim chyba najbardziej czekałam na jakiś monet gdzie mogę przeczytać jego śmieszny żart dotyczących jakieś rzeczy. Uwielbiam tą postać i myślę, że nie tylko ja jestem w Tem Jace. Alek i Magnus to też świetne dobrani i przy nich tylko można się rozpływać i marzyć o niebieskich obłokach, ale nie do przesady. Oczywiście Izzy moja bohaterka, która jest odważna i szalona zarazem. Wszystkie główne postacie naprawdę cieszę się, że są, bo czytając tą literaturę czuje, że coś wnoszą do mojego życia.
Miasto Szkła to cudowna historia pełna tajemniczości, gorących wątków. Również jak wyżej napisałam dużo jest humoru. Oczywiście czytając ją czasami jednak musiałam się zatrzymać zamknąć książkę i powiedzieć „Co? To przecież nie możliwe?” „Jak to mogło się stać?” Może i jestem dziwna, ale gdy dochodzę do tego momenty, gdy muszę już zamknąć w trakcie czytania książka już wiem, że jest ona świetna i na moim poziomie. Czy wy również tak macie?
Myślę, że autorka spisała się na medal z tą częścią. Akcja przebiega tak szybko, że nie mam ani jednego nudnego momentu. Wszystkie wątki są prawie, co rozwiązane i wyjaśnione. Oczywiście, czym by było bez nowych i ciekawszych wątków.
Podsumowując całość i koniec. Mało książek tak na mnie wpłynęło. Zakończenie książki zadowoliło mnie, jako czytelniczkę. Wiec wam polecam przeczytanie części „Darów Anioła” Nawet i dla tej trzeciej części. 


Nie można wymazać z pamięci wszystkiego, co sprawia ból.

13 komentarzy:

 1. Ta seria już dawno trafiła do mojego serca. Nie czytałam wszystkich tomów i kiedyś to nadrobię, zacznę od początku. Tęsknię za Clarei Jacem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam do tej pory tylko pierwszy tom i muszę jak najszybciej sięgnąć po kolejne, zanim całkowicie zapomnę fabułę

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam tylko 3 pierwsze tomy ale bardzo mi się spodobały i będę musiała niedługo przeczytać resztę. Pozdrawiam cieplutko https://ksiazkialeksandry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Całą serię mam zebraną i przeczytaną dwa razy! Dzięki tobie na nowo nabrałam chrapki na przygody Jace i Clary, dlatego już niedługo wezmę się za nie trzeci raz! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2018/01/przepisnadrugaszanse-recenzja.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jeszcze w ogóle nic nie czytałam autorki, ale jestem bardzo ciekawa jej twórczości więc na pewno z czasem zapoznam się również i z tą serią.

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie jestem w trakcie czytania pierwszego domu, więc dużo jeszcze przede mną :)
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 7. Natrafiłam na twojego bloga przypadkiem, a tutaj taka miła niespodzianka: recenzje mojej ukochanej serii. Cieszę się, że książki ci się podobają. Teraz mnie zachęciłaś do ponownego przeczytania wszystkich części.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam :) Wszędzie "natykam" się na książki Claire, chyba muszę w końcu ulec. Szczególnie jęśli tak jak piszesz czyta się błyskawicznie. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy tylko ja nie czytałam jeszcze Darów Anioła? Aż wstyd się przyznać!
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo mi sie podoba ! rewelacja !

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mi sie tu podoba ciekawe informacje !

  OdpowiedzUsuń