niedziela, 5 marca 2017

"Harry Potter i Komnata Tajemnic" - J.K Rowling

Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.

Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Autor: J.K Rowlin

Opis: Harry po pełnym przygód roku w Hogwarcie spędza nudne wakacje u Dursleyów i z utęsknieniem wyczekuje powrotu do szkoły. Sprawy jednak znacznie się komplikują, gdy pewnego dnia odwiedza go tajemniczy przybysz i ostrzega przed… powrotem do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, gdzie ma dojść do strasznych wydarzeń. Czy Harry posłucha ostrzeżenia? Co złego ma się wydarzyć w Hogwarcie? Jakie tajemnice skrywa rodzina Malforya? I najważniejsze – czym jest i gdzie znajduje się tytułowa Komnata Tajemnic?[Bo widzisz, Harry,] to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej, niż nasze zdolności.

Po skończeniu pierwszej części Harrego Pottera było jasne, że sięgnę po kolejną części serii. Zaczynając serię napisaną przez J.K Rowling nie sądziłam, że te książki tak bardzo mnie wciągną.

Wakacje, które Harry musiał spędzić u Dursleyów na pewno go nie zachwyciły, a czekanie na listy od przyjaciół też go zmęczyło. Ciotka wraz z wujem nie pałają sympatią i nie postanawiają tego zmienić, co pokazują na każdym możliwym kroku. Gdy do rodziny przyjeżdżają goście, a Harry ma udawać, że nie istnieje cóż sprawy zaczynają się komplikować, bo gdy wchodzi do pokoju znajduje w nim Zgredka, który cóż na pewno nie jest cicho. Mimo wszystko ostrzega on Harrego przed powrotem do Hogwartu.

Gdy przyjeżdża do szkoły wiadomo jedno Komnata Tajemnic została otwarta. A przez to dzieją się rzeczy, które przerażają jednak na pewno jedno, jedynie dziedzic Slytherina może otworzyć tą komnatę. Harry wraz z Hermioną i Ronem próbują rozwiązać tą zagadkę.

Porównując pierwszą, a drugą część można zobaczyć jak ten rok zmienił niektóre postacie, zmienił ich myślenie czy postępowanie. Dodatkowo w tej części możemy poznać Glideroy Lockhart, który jest nowym nauczycielem magii i niestety nie zdobył mojej sympatii, a zdobył patelnię lecącą w jego stronę. Natomiast moją jeszcze większą sympatię zdobyli główni bohaterowie.

Styl autorki się nie zmienił, nadal jest lekki i szybko się czyta. A przede wszystkim potrafi zainteresować tak czytelnika, że nie chce się oderwać od książki.

Moim zdaniem to kolejna dobra książka J.K Rowling do kolekcji. Bez chwili wahania wezmę się za kolejne części.

To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.

Książka bierze udział w:


3 komentarze:

 1. A ja jestem z tej nielicznej grupy, która nie przepada za HP. Czytałam pierwszy tom za dzieciaka, ale nawet nie ukończyłam, tak mnie nudziło, więc po kolejne już nie sięgnęłam. ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Do przemowczyni - sprobuj raz jeszcze. Mam znajomych ktorzy wpadli na dobre w wieku 27-29 lat w Hp 😉 osobiscie uwielbiam choc akcja dla starszych zaczyna sie tak przy 4-5 czescie gdy Harry zaczyna dorastac.

  Nienawidze nowych qydan i okladek... Odzieraja mi HP ze wspomnien.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z kolei mnie podobają się te nowe okładki. A Harrego lubię choć nie przeczytałam wszystkich części.

  OdpowiedzUsuń